18.11.2017

Gazbeton Isı Yalıtım Lehvaları

Gazbeton ısı yalıtım levhaları ile Avrupa’da yaklaşık 20 yıldır kullanılan gazbeton ısı yalıtım levhaları, ülkemizde çeşitli gazbeton üreticileri tarafından üretilmekte ve 2006 yılından itibaren kullanılmaktadır.

Gazbeton ısı yalıtım levhaları, başta A1 sınıfı hiç yanmaz yangına tepki sınıfına sahip olması, düşük ısıl iletkenlik hesap değeri, düşük su buharı difüzyon direnç katsayısı ve mineral esaslı yapısı gibi özellikleriyle, cephe, tavan ve taban ısı yalıtımı uygulamalarında her geçen gün daha geniş uygulama alanı bulmaktadır.

09 Temmuz 2015 gün ve 7401 sayılı resmi gazetede 29411 sayı ile yayımlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” hükümleri ile bina cepheleri ve bu cephelerde kullanılan ısı yalıtım sistemlerinin yanıcılık özellikleri, kullanım alanları ve sertifikasyon hususları detaylandırılmıştır. Bu makalede gazbeton ısı yalıtım levhaları ile yalıtılan bina dış cephelerinin, “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” hükümleri ile uyumu anlatılacaktır.Bize Ulaşın
Adres :Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sok.No:3 Kat:5 34854 Maltepe/ İstanbul
E-mail : bilgi@tgub.org.tr

Tüm hakları saklıdır © TGÜB