08.01.2021

TGÜB’ÜN BAŞKANI F. FETHİ HİNGİNAR OLDU

TGÜB’ÜN BAŞKANI F. FETHİ HİNGİNAR OLDU

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği -TGÜB'ün 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar dernek başkanı seçildi.

 

1990 yılından bu yana Türkiye’de yapı kalitesinin ve enerji verimliliği bilincinin artması yönünde önemli çalışmalara imza atan, yapı malzemeleri sektörünün uluslararası standartlarda kaliteye ulaşması için öncülük eden Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği- TGÜB’ün, 15 Ekim 2021 tarihli 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Başkanlığa Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar seçildi.

 

Genel Kurulda yapılan seçimlerde TGÜB Yönetim Kurulu üyeliklerine, F. Fethi Hinginar (Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı), İrem Öksüz (KÇS Gazbeton Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), K. Gökhan Bozkurt (NUH Yapı Ürünleri CEO’su), Mustafa G. Günbulut (Gaziantep Ytong Yönetim Kurulu Başkanı) ve Cengiz Çelik (Arkoz Gazbeton Genel Müdürü) seçildi.

 

Kentsel yenilemenin yapı taşı

TGÜB’ün hedefleri konusunda bilgi veren Başkan F. Fethi Hinginar, “Kasım 2019'da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu takip eden yaklaşık 2 yıllık dönem, dünya ölçeğinde tüm insanlığı etkisi altına alan küresel pandemi ve ağır ekonomik koşullarda, oldukça zorlu şartlar altında geçti. Bu koşullara rağmen Yönetim Kurulumuz, Dernek tüzüğümüzde belirtilen amaçları gerçekleştirmek için çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürdü. TGÜB olarak sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir yapılar, kentler için gazbeton yapı malzemelerini dünya standartlarında üretmeye devam ettik. Ülkemizin özellikle kentsel yenileme çerçevesinde ihtiyacı olan hafif ve güvenli yapı malzemesi ihtiyacını karşılamak, bu alana olan katkımızı artırmak temel hedefimiz. Enerji verimli, yanmaz, çevre dostu özelliklere sahip gazbeton yapı ürünlerinin geniş kitleler tarafından bilinir ve tercih edilir hale getirilmesini sağlamak ve Türkiye gazbeton sektörünün uluslararası pazarda üretim ve satış sıralamasında yakaladığı başarıyı sürdürmesi için çalışıyoruz. Gazbeton, dünyada ve özellikle Avrupa’da kabul görmüş, güvenilen bir malzeme olup, sektör teknolojik açıdan uluslararası düzeyde deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. Bu donanım doğal olarak, yapımcı ve kullanıcıya güven vermekte ve her yıl artmakta olan gazbeton üretimi beraberinde yatırım, istihdam ve ekonomik fayda getirmektedir.

 

Son yıllarda gerçekleştirilen yeni yatırımlarla birlikte, ülkemiz gazbeton sektöründe toplam 10 üretici ve 16 üretim tesisi bulunmaktadır. Bu gazbeton üretim tesislerinin toplam kurulu kapasitesi, 7.5 milyon m³ seviyesine ulaşmıştır. Birliğimizin kuruluşunun 31. yılını arkada bırakmak üzere olduğumuz şu günlerde, önümüzdeki dönemin gerek yatırım ve gerekse satışlar açısından, üyelerimiz için verimli bir yıl olması en büyük temennimizdir. Birlikten kuvvet doğar diyerek, diğer üreticileri de Birliğimize katılmaya davet ediyor, tüm üreticiler için 2022 yılının başarılı ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Bize Ulaşın
Adres :Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sok.No:3 Kat:5 34854 Maltepe/ İstanbul
E-mail : bilgi@tgub.org.tr

Tüm hakları saklıdır © TGÜB