18.10.2018

Uluslararası Standartlara Yön Ver

14 Ekim Dünya Standartlar Günü nedeniyle, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde Standardizasyon Zirvesi yapıldı.

"Uluslararası Standartlara Yön Ver" ana teması ile düzenlenen zirveye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TSE Başkanı Adem Şahin ile çok sayıda davetli katıldı.

Plaket Töreni

Konuşmaların ardından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TSE Başkanı Şahin, Ayna Komitelerde yer alarak ülkemiz adına uluslararası standardizasyon çalışmalarına katkı sunan özel sektör kuruluşları, kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve üniversitelerden temsilcilere teşekkür plaketi verdi. Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği adına plaketi Genel Sekreter Gülay Özdemir aldı.

‘Uluslararası Standartlara Yön Ver’ Paneli

Standardizasyon Zirvesi,  ‘Uluslararası Standartlara Yön Ver’ ana teması altında düzenlenen panel ile devam etti. Panelde, iş dünyası, üniversiteler, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler; “Özel Sektör Bakış Açısıyla Standardizasyon”, “Uluslararası Standardizasyon Sahası”, “Sanayicinin Standardizasyona Katılıma Dair Kısıtları” ve “Uluslararası Standardizasyonun Yolu” başlıklarına ilişkin sunumlar yaptılar.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği adına panelist olarak katılan Genel Sekreter Gülay Özdemir “Standardizasyona İş Dünyasının Katılımı” konulu sunumu gerçekleştirdi.

Zirvenin son bölümünde, TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş,  Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Alper Türedi ve Ethem Kaya, katılımcıların Enstitü’nün çalışmalarına ilişkin sormak istedikleri sorulara yanıt verdiler.

Bize Ulaşın
Adres :Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sok.No:3 Kat:5 34854 Maltepe/ İstanbul
E-mail : bilgi@tgub.org.tr

Tüm hakları saklıdır © TGÜB