05.11.2014

Yeni TGÜB Logosu

Yenilikçi, sürdürülebilir ve yüksek kaliteli ürün performansı ile Türk İnşaat Sektörünün Başı çeken yapı malzemesi "gazbeton" üreticilerini temsil eden Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği - TGÜB, logosunu yeniledi.

1990 yılından beri sektöründe önemli çalışmalara imza atan Birlik; gazbeton ürünlerinin sektörde yarattığı dinamizmi ve yenilikçi duruşu, ürünün sektörde yıldızlaşan konumunu ve yükselişini yansıtacak şekilde logosuna taşıdı.

TGÜB'ün yeni logosunda yer alan gazbeton ürünler; güvenli ve çevre dostu ısı yalıtımının merkezine konumlanıyor. Ürünün geleceğe dönük çağdaş ve kalıcı değerler yaratma gücü, modern, üç boyutlu tasarım ile görselleştirilirken; döngüsel form, ürünün doğaya zarar vermeden dönüştürülebilmesine vurgu yapıyor. Logo; yenilenen yapılaşma sürecinde gazbetonu Türk Yapı Malzemeleri Sektörü'nün "yükselen yıldızı" olarak konumluyor.

TGÜB Başkanı F. Fethi Hinginar, "Gazbeton; yüksek ısı yalıtımı sağlayan, çevre dostu ve yangına karşı dayanıklı bir malzeme olarak; dünyada 80, ülkemizde ise 50 yılı aşkın bir süredir sürekli artan kapasitelerle üretiliyor. Birlik üyelerimiz; dünyayla yarışan üretim gücüne, uluslararası kalitede üretim altyapısına, yüksek Ar-Ge gücüne ve inovatif bakış açısına sahip gazbeton üreticilerinden oluşuyor. Gazbetonun, kaliteli ürün ve güvenilir yapı çözümleri söz konusu olduğunda öncelikle tercih edilmesi sektörümüz açısından gurur verici. Türkiye gazbeton sektörü son 5 yılda %60’ı aşan bir büyüme kaydetti. Önümüzdeki dönemde bu büyümenin artarak süreceğini söyleyebilirim. Ürünümüz günümüzün bilinçli tüketici yönelimlerine ve çevreyle uyumlu inşaat beklentisine cevap verecek tüm özellikleri barındırıyor. Türkiye'de devam eden inşaat yatırımlarının, kentsel dönüşüm projelerinin çözüm ortağı olmaya ve yıldızımızı yükseltmeye devam edeceğiz. Yeni logomuz, sektörümüzün iddiasını ve dinamizmini yansıtan bu modern yaklaşımda tasarlandı" dedi.Bize Ulaşın
Adres :Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sok.No:3 Kat:5 34854 Maltepe/ İstanbul
E-mail : bilgi@tgub.org.tr

Tüm hakları saklıdır © TGÜB